יחידת נוער וצעירים

יחידת נוער וצעירים

היחידה מפעילה שתי תכניות

תכנית מרחב לקידום תעסוקה: תוכנית ליווי בתחומי תעסוקה והשכלה המיועדת לצעירים וצעירות במצבי חיים מאתגרים המתמודדים עם קשיים בתחומי החיים השונים. מטרתה של התוכנית היא שילוב בתעסוקה של צעירים וצעירות במצבי סיכון, אשר זקוקים לליווי ותמיכה בתהליך של הכנה לתעסוקה, השמה בעבודה, הכוונה ואימון תעסוקתי ומקצועי, סיוע בהשתלבות בלימודים/הכשרה מקצועית, התמדה וקידום.

למי מיועדת התוכנית: השירות מיועד לצעירים וצעירות רווקים/ות, שאינם הורים לילדים, בגילאי 18-25 (כולל)

 

קידום תעסוקת נשים: תוכנית "אשת חייל": התוכנית פועלת לשילוב וקידום תעסוקתי באמצעות תהליכי שינוי עמוקים וארוכי טווח לאורך שנתיים בגישה רב- תרבותית המשלבת ליווי פרטני וקבוצתי ועבודה קהילתית. תהליכים אילו מסייעים בהתמודדות עם חסמים מורכבים אישיים משפחתיים ותרבותיים בדגש על הגברת המוטיבציה ליציאה לעבודה, הקניית כלים ומיומנויות ופיתוח "מסוגלות תעסוקתית" במטרה לשלב את המשתתפות בתעסוקה ההולמת את כישוריהן, צרכיהן ונטיותיהן התעסוקתיות בהתאמה לרקע התרבותי והמשפחתי.

התוכנית כוללת מפגשי ליווי פרטניים לצד סדנת הכנה לעולם העבודה, קורס עברית תעסוקתית, קורס אוריינות דיגיטלית, סדנאות מיצוי זכויות וניהול כלכלי וסדנת משפחה ותעסוקה ופעילויות קהילתיות מקדמות שילוב תעסוקה. כמו כן מלווה המרכזת את המשתתפות בתהליכי שילוב וקידום בתעסוקה.