אתרים בעיר

מדרחוב סעדיה חתוכה

רחובה הראשי של העיר יהוד. נקרא על שמו של ראש המועצה בשנים 1960-1985. במדרחוב זה נמצאות החנויות הוותיקות של העיר. במקור רחוב זה היה רחובו הראשי של הכפר הערבי יהודייה. בצמוד אליו ממוקם בניין עיריית יהוד ומסגד הכפר יהודייה. על אף שמרבית בתי הרחוב הוקמו לאחר קום המדינה, קיימות במקום דוגמאות לבנייה הערבית מהמאה ה-19 (בנייה מאבן) ומראשית המאה ה-20 (בניה עם קורות ואלמנטים מבטון). בשנות ה-80 הפך חלקו המרכזי של הרחוב למדרחוב.


גן העצמאות

הגן הוותיק והגדול של יהוד היה ממוקם בלב העיר, בין מדרחוב סעדיה חתוכה ואצטדיון הכדורגל ההיסטורי. בגן היו מתקני משחק, כרי דשא ומשטחים מוצלים. עד לשנת 1948 שכן במקום בית הקברות הראשי של יהודייה, שבמרכזו ניצב מבנה קבר מרשים (ששרד) ובית ספר (שחרב).


קבר יהודה בן יעקב א-נבי יהודה אבן סדנא יעקוב)

ממוקם בצד גן העצמאות. מסורת ערבית מצביעה על מבנה קבר זה, מן התקופה הממלוכית (המאה ה-13), כעל קברו של יהודה בן יעקב‏‏. במבנה הקטן בעל הכיפה, קיים מיחרב המופנה לכיוון מכה ומדינה, ובמרכז החדר מצבה גדולה, המציינת את מקום קבורת יהודה. חלקים ממבנה הקבר קדומים בהרבה וסביר להניח שהובאו למקום מאתרים אחרים (כדוגמת צמד העמודים הניצבים בכניסה למבנה). קבר נוסף המיוחס ליהודה בן יעקב, נמצא בעמק החולה. בתוך המבנה נמצא סיפור המקום‏.


אנדרטה לזכר חללי צה"ל בני יהוד

ממוקמת בסמוך לקבר יהודה בן יעקב, בלב גן העצמאות.


אתר ההנצחה לחללי חיל הקשר, התקשוב ובני יהוד

באתר אגף להנצחת 540 חללי החיל ו-91 חללי היישוב יהוד, מרכז הכשרה טכנולוגי בנושאי תקשורת ומחשבים המשתרע על פני שטח של 1,500 מ"ר, מרכז מורשת ואולם כנסים שבו 70 מקומות, וכן רחבת טקסים וגן.


בית המשורר נתן יונתן

במקום בו התגורר בשנותיו האחרונות המשורר נתן יונתן, ממוקמת ספרייתו העשירה וחדר עבודתו. בבית מתגוררים אלמנתו ובנם.


אתר הנצחה לניר פורז ונחשון וקסמן

ממוקם בצומת יהוד-מונוסון מזרח, לא רחוק מצומת הטייסים ממנה נחטף נחשון.


מרכז הנצחה ליהדות ביאליסטוק

ממוקם בשכונת קריית ביאליסטוק


המרכז למורשת יהדות טורקיה

מיסודה של עמותת ארקאדאש – קהילת יוצאי טורקיה.